Garanti Şartları

Şirket Bilgileleri

ŞİRKET


Şirket Türü: Limited Şirketi
Mersis: 0206056275900046
Ticaret Sicil memurluğu : ANTALYA
Ticaret Sicil Numarası : 43041
Ticaret Ünvanı : Cengiz Grup Mobilya İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi
Adres : Antalya Organize Sanayi Bölgesi 1.Kısım 8.Cad.No:19 Döşemealtı/ANTALYA
Taahhüt Edilen Sermaye Miktarı: 12.000.000-TL
Ödenen Sermaye Miktarı: 12.000.000-TL
Şirket Tescil Tarihi: 06.01.2005
Vergi Dairesi: Antalya Kurumlar Vergi Dairesi Başkanlığı
Vergi Numarası: 206 056 2759
Sektör: Yatak Odası,Yemek Odası,Banyo Dolabı,Genç Ve Çocuk Odası Takımı,Gardırop,Vestiyer,V.B.İmalatı (Gömme Dolap,Masa,Zigon,V.B.Dahil),

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ


Telefon : 444 4 440
Fax : 0-242-258 04 31
İnternet Adresi : www.cgm.com.tr

 

YÖNETİM


Şirket Yetkilisi : Turan ALMA

Denetçi

DENETÇİ

Dönem: 01.01.2017-31.12.2018

Denetçinin İsmi/Ünvanı: Antalya Uyum Yeminli Mali Müşavirlik Ve Bağımsız Denetim A.Ş.           

Bağımsız Denetim Resmi Sicil: BDK/2014/144

Adres: Kışla Mah.54.Sok.No:1/1 Muratpaşa/ANTALYA

Garanti şartları nelerdir ? Hangi durumları kapsar ?

  1.     1. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve iki (2) Yıldır.

 

  1.     2. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır.

 

  1.     3. Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi 20 iş gününü geçemez. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, fax, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Ancak, uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir. Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde, imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

 

  1.     4.  Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.

 

  1.     5. Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;

 

  •      .    Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altıdan fazla arızalanmasının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,

 

  •      .   Tamiri için gereken azami süresinin aşılması ,

 

  •      .    Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırayla satıcısı, bayii, acentesi temsilciliği ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirini mümkün bulunmadığının belirlenmesi, durumlarında tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranda bedel indirimi talep edebilir.

 

  1.     6. Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

 

  1.     7. Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'ne başvurabilir.